Zdrowe włosy

July 23, 2010

Trwała, pasemka, przedłużanie – w poszukiwaniu piękna jesteśmy w stanie zrobić prawie wszystko. Jednak większość tych upiększających czynności niszczy nasze naturalne włosy. Dlaczego osoby, które ze swoimi włosami prawie nic nie robią mają piękniejsze fryzury niż inni? Być może mniej oznacza więcej.

Od pasemek, trwałej, prostowania, suszenia, utlenianie czy wywabianie farb – wszystko to wpływa na wygląd naszych włosów. Stają się słabe, łamliwe, mają rozdwojone końce – oto lista skutecznych sposobów na zniszczenie włosów:

1. Utlenianie – utleniacz przenika wnika w strukturę włosa i usuwa barwnik naturalny, a tym samym sprawia, że włos staje się bardziej podatny na zniszczenia. Po utlenianiu włos staje się słabszy a jeśli dodamy do tego suszenie to mamy gwarancję posiadania zniszczonych, matowych włosów z rozdwojonymi końcówkami.

2. Trwała – jej działanie opiera się na niszczeniu wewnętrznych włókien i ponownym ich formowaniu. Tak jak utlenianie, trwała ondulacja osłabia włosy pozostawiając je matowe i zniszczone, stają się kruche i suche.

3. Pasemka i farbowanie – chociaż nie są tak niszczące jak utlenianie niosą za sobą pewne konsekwencje i też mogą zmienić wewnętrzną strukturę włosa powodując suchość i matowość.

4. Prostowanie i suszenie – gorąca temperatura tymczasowo zmienia wodne połączenia utrzymujące strukturę włosa, jeżeli jednak suszymy lub prostujemy włosy codziennie możemy doprowadzić do trwalszych zniszczeń.

5. Kucyki i warkocze – jeżeli zaciśniemy je mocno mogą doprowadzić do zniszczenia włosów, zwłaszcza jeżeli taka fryzura towarzyszy ci codziennie.

6. Za dużo czesania – uważasz, że przeczesywanie włosów po sto razy dziennie sprawi, że włosy będą lśniące? Otóż nic bardziej mylnego – powoduje to nadłamania i poplątane włosy z których później trudno się wyplątać – a to oznacza zniszczenia i rozdwojone końcówki.

7. Nadmiar szamponu – celem mycia włosów szamponem jest wyczyszczenie skóry głowy i usunięcie nadmiaru tłuszczu pojawiającego się we włosach. Jednak im delikatniej będziemy się obchodzić z włosami tym mocniejsze będą włosy. Jeżeli włosy stają się matowe, być może warto odpuścić sobie jedno mycie.

8. Przedłużanie – niszczy podobnie jak kucyk czy warkocze wiązane systematycznie. Z czasem, przedłużanie może sprawić, że włosy są połamane i kruche.

Tak więc jeżeli chcecie by wasze włosy były piękne, podarujcie im trochę świętego spokoju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: